تراز تجاری دام و طیور به 450 میلیون دلار افزایش یافت

[ad_1]


معاون امور تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی گفت: تراز تجاری دام و طیور کشور از 15میلیون دلار سال 92 به 450 میلیون دلار در سال جاری افزایش یافت.


به گزارش ایرنا، حسن رکنی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در شهرکرد، همچنین از پیوستن روسیه به کشورهای وارد کننده لبنیات ایران خبر داد و افزود: در سال جاری 9 میلیون و 600 هزار تن شیر در کشور تولید شده که 600 هزار تن آن به کشورهای خلیج فارس و آسیای میانه و روسیه صادر شده است.

وی تولید گوشت قرمز سالانه کشور را 820 هزار تن عنوان کرد و گفت: برغم صادرات بخشی از دام زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس، کماکان 10 درصد از نیاز کشور به گوشت قرمز از دیگر کشورها به قیمت نازل تر تامین می شود.

رکنی، تولید مرغ در کشور را 2 میلیون و 100 هزار تن در سال عنوان کرد و گفت: در سال جاری 40 هزار تن مرغ از کشور صادر شده است.

وی میانگین سرانه تولید مرغ در ایران را 26 کیلوگرم و در سایر کشورها 15کیلوگرم دانست.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی تعداد دام سبک را 60 میلیون راس برآورد کرد و از نبود تعادل بین مرتع و دام در کشور گلایه کرد.

رکنی توضیح داد: برای ایجاد تعادل بین علوفه و مراتع موجود به نسبت دام، باید هر سال بیش از سه میلیون راس دام با مدیریت تعدیل و تولید به سمت کیفیت بالای گوشت و کاهش چربی لاشه انجام گیرد.

وی از ایجاد چندین ایستگاه تحقیقات اصلاح نژاد دامی در سطح کشور خبر داد و گفت: با استقرار یکی از ایستگاه های تحقیقات اصلاح نژاد دامی در چهارمحال و بختیاری بیش از 15 هزار راس دام از 60 گله گوسفند بخش خصوصی با موفقیت در حال انجام است.

فایل ها / برچسب ها


برچسب ها برچسب هاتراز تجاری , دام و طیور ,[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *